![](images\2steps_logo.png)
Η «σχισμή» περιγράφει την αλλαγή του χωροχρόνου. Συμπίπτει με την ξαφνική αλλαγή της κατάστασης. Είναι η απεικόνιση μιας πύλης που εμφανίζεται ξαφνικά και καταπίνει την καθημερινότητα μας.
Η βίωση του χρόνου αλλάζει, άλλοτε γίνεται ταχύς, άλλοτε αργός, άλλοτε ακίνητος Ο χώρος μεταβάλλεται. Διαστέλλεται σε ένα μέρος ερωτικό και συρρικνώνεται σε ένα παγωμένο δωμάτιο νοσοκομείου.
Η “σχισμή” είναι το απρόβλεπτο της ζωής μας που το επιθυμούμε και το φοβόμαστε. Το τυχαίο που το περιμένουμε με αδημονία και ταυτόχρονα το απευχόμαστε.
Είναι η στιγμή που θα έρθει μοιραία και θα μας βρει απροετοίμαστους.
![]() |
Σχισμή στο σκοτάδι - Δάπεδο (ArtWork), Αθήνα, Αττική |
![]() |
![]() |
![]() |
Κατηγορία: |
![]() |
Σχισμή στο σκοτάδι (ArtWork), Σαρωνίδα, Αττική |
![]() |
![]() |
![]() |
Κατηγορία: |
![]() |
Σχισμή στο σκοτάδι - "Χέρι" (ArtWork), Ξυλόκαστρο, Κορινθία |
![]() |
![]() |
![]() |
Κατηγορία: |
![]() |
Σχισμή στο σκοτάδι – Παράθυρο, Βούλα, Αττική |
![]() |
![]() |
![]() |
Κατηγορία: |