Ταξίδια στις πόλεις ακροβατώντας στις ταράτσες των κτιρίων. Προσπαθώντας με κομμάτια εικόνων να συνθέσεις, να αποκτήσεις άποψη.
Φωτογραφίες από μπαλκόνια που βλέπουν κάπου. Η θέα, μπροστά σε ένα τραπεζάκι. Κάποια λουλούδια να προσκαλούν με άρωμα και χρώματα. Να σκαρφαλώνουν όσο ψηλότερα μπορούν.
Και η πόλη από κάτω να δουλεύει, να παράγει να εξαντλεί το δυναμικό της. Άνθρωποι μέσα στα κτήρια. Προφυλαγμένοι από τοίχους και κουρτίνες. Ζωές ιδιωτικές αλλά τόσο γνωστές σε όλους.
Στις ταράτσες βλέπεις πιο μακριά από το σαλόνι. Στις ταράτσες δεν υπάρχει θέση για τηλεόραση. Στις ταράτσες είσαι πιο κοντά στα αστέρια.